s-3
im-1
s-2

Ürün Grubumuz

IM Organik olarak kurulduğumuz günden bu yana Organik Bakliyat ürün kategorisinde Fasulye, Kırmızı Mercimek, Sarı Mercimek, Yeşil Mercimek, Nohut, Maş, Barbunya, Bakla, Bulgur, Pirinç, Popcorn, Börülce, Bezelye ve Soya Fasulyesi üretimi ve satışını gerçekleştirmekteyiz.

IM Organik olarak kurulduğumuz günden bu yana Yağlı Tohumlar kategorisinde Susam, Keten Tohumu, Kanola ve Ay Ççekirdeği üretimi ve satışını gerçekleştirmekteyiz.

IM Organik olarak kurulduğumuz günden bu yana Özel Bakliyatlar kategorisinde Kırmızı Fasulye, Siyah Fasulye, Chia, Beyaz Quinoa, Kırmızı Quinoa, Siyah Quinoa, Firik Bulgur ve Beluga Mercimeği üretimi ve satışını gerçekleştirmekteyiz.

Neden Organiği Tercih Etmelisiniz?

Türkiye’de üretilen organik ürünler yıllardır çoğunlukla yurtdışına gönderiliyordu. Ancak son dönemde Türk tüketicileri de organik ürünleri tercih etmeye başladı.

Organik tarımda ürün yetiştirilmesi, toplanması, hasat, kesim, işleme, tasnif, ambalajlama, etiketleme, muhafaza, depolama, taşıma ile ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar olan diğer işlemlerde, kimyasal madde veya tarım ilacı kullanılmıyor.

Organik üretim yapılacak arazinin; geleneksel üretim yapılan bölgelerden, işlek anayollardan, ağır sanayi tesislerinden, maden işletmelerinden, kentsel atıkların toplu olarak bırakıldığı alanlardan etkilenmeyecek bir mesafede olması gerekiyor.

Üretim ve diğer tüm aşamalarda kimyasal maddeler kullanılmadığı için, gıda ürünleri gerçek lezzetini kaybetmiyor. Her ürün mevsiminde yetiştiriliyor.